Preses relīzes

Preses relīžu rakstīšana (jaunumu, apskatu, ziņu, pētniecisko un viedokļu rakstu, kā arī citu mediju materiālu sagatavošana).

Pretēji plaši izplatītam, bet maldīgam uzskatam, ka preses relīze ir uzrakstāma pa 20 minūtēm un žurnālisti publicē tikai tos materiālus, ko viņiem iesūta personīgi pazīstami sabiedrisko attiecību vai mārketinga speciālisti, mēs varam apliecināt, ka tas tā nav.

Galvenais iemesls, kāpēc lielākā daļa preses relīžu tā arī nekļūst par ziņām, ir tāds, ka tās vienkārši ir slikti vai nepareizi uzrakstītas. Te nav runa tikai par stilu vai gramatiku (jo ar to šajā gadījumā ir par maz), bet gan par formu un saturu. Žurnālistikā ir savi „spēles noteikumi”, tāpēc, ja nezināt formātu, kādā medijiem pasniegt savu stāstu, tas neizbēgami novedīs pie neveiksmes. Iespējams, ka tā jau ir gadījies, un tieši tādēļ esat šajā lapā.

preses-relizu-rakstisana-001
Šī projekta mērķis ir atbrīvot jūs no turpmākajām raizēm par preses relīžu, ziņu rakstu un citu mediju materiālu rakstīšanu, uzticot to cilvēkiem, kas ar šo lietu ikdienā nodarbojas jau gadiem ilgi. Viņi ne tikai zina, kas un kā ir jāraksta. Kad, kam un kā ir jāsūta. Bet arī to, kas jāsaka žurnālistiem, kad viņi jums piezvanīs, lai uzdotu jautājumus par to, ko vēlaties pastāstīt.

Mūsu speciālisti jums labprāt palīdzēs:

  • Ievākt, apkopot un atlasīt preses relīzei vajadzīgo informāciju.
  • Pasniegt vai interpretēt faktus medijiem un žurnālistiem aktuālā gaismā.
  • Izdomāt ziņas sižetu un pareizi strukturēt tekstu.
  • Ievietot citātus un veikt literārās korekcijas.
  • Sagatavot preses relīzi pavadošos materiālus (foto, video, fona informācija u.c.)
  • Izsūtīt ziņu presei un nodrošināt komunikāciju ar medijiem (preses sekretāra funkcijas).
  • Veikt mediju monitoringu un sagatavot atskaiti par publikācijām.

__________

Pasūtīt preses relīzi vai rakstu, kā arī uzzināt par izmaksām, var rakstot uz e-pastu info@presesrelizes.lv vai zvanot pa tālruņiem +371 28607446 un +371 26585625.

 

 

 

Comments are closed.